Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto 11 Mar, 2008 21:27
Laweta forteczna MG-34
Autor Wiadomość
grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 20:33   

Cytat:
Co do drzwi i płyt znajdujących się w Muzeum ... a czy znajdujace się u nich eksponaty są w lepszym stanie

Cytat:
bo gdyby nie działalność kilku osób nic by nie możnabyło oglądać nawet tego "złomu: w muzeum

Jeśli Anno masz zamiar porównywać ludzi z Muzeum którzy powinni bardziej troszczyć się o swoje eksponaty do pasjonatów którzy zapewne zasób wiedzy nt konserwacji mają mniejszy to przykro...

Cytat:
bo gdyby nie działalność kilku osób nic by nie możnabyło oglądać nawet tego "złomu: w muzeum

Oj mozna by oglądać w plenerowych ekspozycjach. Na Odrze było i jest sporo obiektów w różnicowanym stopniu zalanych wodą z których wyciągano wyposażenie, dla pasjonata nie stanowi to żaden problemu jesli chce zobaczyc cos takiego jeszcze na żywo.

Cytat:
Zresztą nie do mnie te pytania Niech ludzie z 717 pojadą do Muzeum i oficjalnie się spytają

Będę przejazdem, to wpadnę do Muzeum, na konferencjach naukowych dali się poznać jako sympatyczni i otwarci ludzie :)

Chciałbym to spuentować krótko: Anno, czy naprawdę warto nadal kamuflować eksponaty w muzeum?

mark 
ZBANOWANY bunkrołazik

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 20:46   

Anna napisała:
Mogę jedynie zgadywać: każde muzeum (właściel) zawsze się pierw pyta o warunki wypożyczenia. Jeśli nie są one spełnione, to o czym tu pisać?

Pytanie jest dobre. Jakie warunki musi spełniać pomieszczenie do przechowywania lawety? Obecnośc kapitalnych eksponatów może ludzi zachęcić do zwiedzania Pz.W.717. Będą pieniądze na remont. A może wstawić teraz replikę. Może da to dodatkowe pieniądze. Przeprowadzić remont i starać się o oryginał.

Mister :mrgreen: Mark

Anna H. 
bunkrolog

Pomogła: 31 razy
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 21:22   

Dobra Panowie!
Mamy jedną podstawę forteczną do MG 34, ktora znajduje się w w Muzeum w Drzonowie, a stanowiącą właściwie depozyt i będącą własnością Muzeum w Międzyrzeczu. Stan zachowania oceniam na 3+.
Gdzie jest kolejna ?
:mrgreen:
Kto wie? :wink:

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 23:14   

.....900 km stąd....Za to więcej jest lawet do MG 08 w lubuskiem.......

Biker
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 23:18   

Chodzi Ci o tą, która zginęła z Pz.W 726? Też chciałbym wiedzieć co się z nią stało...
Pozdrawiam

Jest to laweta z Drzonowa. :wink:

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 23:20   

zabij, zamorduj, to jest stan na 3+ ?? Ktoś tu chyba zaniża ocenę :twisted:

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 23:21   

Nordwerk napisał/a:
.....900 km stąd....
Znacznie bliżej, bo w Dresden, max 120 km.

Biker napisał/a:
Chodzi Ci o tą, która zginęła z Pz.W 726? Też chciałbym wiedzieć co się z nią stało...
Pozdrawiam

Biker, zainteresowałeś mnie tym stwierdzeniem. Czy możesz ten temat bardziej rozwinąć?

Auf....

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 23:57   

Anna H. napisał/a:
Mamy jedną podstawę forteczną do MG 34, ktora znajduje się w w Muzeum w Drzonowie, a stanowiącą właściwie depozyt i będącą własnością Muzeum w Międzyrzeczu. Stan zachowania oceniam na 3+.
Gdzie jest kolejna ?

Cześć Wirtualna,

Bardzo ostro oceniłaś stan lawety z muzeum. Rozmawiałem o niej z Panem Motylem, nawet dwa razy był poruszony ten temat. Konserwacja, konieczność wykonania dokumentacji rysunkowej, to były tematy, które tylko powierzchownie poruszyliśmy. Ja odczułem, że On był z niej dumny. Przecież jest to unikat w Polsce. Oczywiście ja byłem lekko zmieszany. Zupełnie niechcący przyznałem się, że nie byłem w Muzeum w Drzonowie i nie widziałem tego ciekawego eksponatu. Teraz czuję pewien niedosyt, gdyż nie posiadam kompletnie żadnej wiedzy o stanie zachowania i jakości przeprowadzonej konserwacji.

Anno, może posiadasz jakieś zdjęcia tej lawety. Nie chodzi tu o artystyczne zdjęcia w świetle reflektorów z wydobytymi szczegółami w światłach i cieniach. Myślę o zwyczajnych zdjęciach z lampą błyskową.

W rewanżu wkleję swoje fotki, może z mniej ciekawą lawetą, ale zawsze lawetą, która budzi nasze zainteresowanie.

Pozdrawiam Auf…

saar 
bunkrołazik

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007 01:11   

Nasze stowarzyszenie jest tez w posiadaniu dwoch lawet fortecznych MG-34, ta na fotkach znajduje sie w trakcie konserwacji.

Pozdrawiam
saar

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007 09:31   

Jestem przekonany, że dalsze liczenie zachowanych lawet do MG 34 w Polsce nie ma sensu.

Już wiemy o jednej znajdującej się w Dreźnie. Kolega Sarr poinformował o lawetach na Westwallu. Kilkanaście sztuk znajduje się w we Francji, głównie w muzeach Normandii i rejonie Calais (Muzeum w byłej wieży Baterii Todt). Pozostają jeszcze USA (po wojnie zaczęto produkować ulepszoną wersję MG42) oraz zupełnie niezbadane zasoby Rosji.

Odpowiedz do tematu