Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 8:25 pm
90P9 Kleinstglocke für Infanteriebeobachtung
Autor Wiadomość
wocik 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:16 pm   

No cóż dokument (a dokładnie jego skan - nie zdięcia cyfrówką) posiadam. Wkleiłem go tu pomimo tego, że widziałem jego część w wątku wskazanym przez Darka. Uznałem, że powinny znaleźć się w tym wątku.
Dodam jeszcze skany dwu stron, które jak myślę mogą być istotne dla tego wątku.
Pozdrawiam.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:26 pm   

Wocik, uwierz mi, to nie jest skan.
Kopia udostępniona w necie (ksero z BAMA a później foto cyfrówką i zrzut do pdfa) jest tu: http://www.atlantik.nl/turmeinbau.pdf

wocik 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:33 pm   

Moje źródło jest zgoła inne. Ale myślę, że to nieważne. Ważne aby więcej ludzi mogło w to zajrzeć i podzielić się wnioskami.
Nie chciałbym być nachalny i jeżeli to problem postaram się poprawić i nie umieszczać więcej fotokopii dokumentów.
Pozdrawiam

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:42 pm   

Problem nie polega na tym, że możesz być nachalny.
Problem leży w tym, że dostałeś zapewne od kogoś dokument, a ten sympatyczny człowiek nie powiedział Ci, że ściągnął go z Internetu :roll: A źródło jest jedno: BAMA.
Po prostu porównaj sobie na spokojnie to co masz, z tym co jest pod linkiem. Ja już to zrobiłem. W grzeczny i uprzejmy sposób tłumaczę Ci w czym rzecz.

wocik 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:07 pm   

Darku
Ja się w pełni z Tobą zgadzam, że dokument pod podanym przez Ciebie linkiem a skan, który posiadam (znacznie starszy od strony z linkiem) jest to ten sam dokument. Dla mnie ważne jest to aby był ogólnie dostępny (bez względu na koszt jego zdobycia).
Żeby było śmieszniej dostałem go wraz z dokumentem na temat nadproży w obiektach (bardzo możliwe, że w necie też gdzieś jest) ja jednak nie umiałem tego znaleźć i dzięki Borysowi mogłem poszerzyć swoją wiedzę.
Myślę, że nie wszyscy znają Borysa i nie wszyscy odwiedzają http://www.atlantik.nl/ i trzeba dzielić się swoimi materiałami (ale to już moje takie śmieszne przemyślenia).
Pozdrawiam cię Darku

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:28 pm   

Czy dokument o "nadprożach" którego poszukiwałeś to ten: http://www.atlantik.nl/turen.pdf ?
Znajduje się dokładnie link obok wcześniejszego, tego o kopułach, na tej samej stronie... Jego data utworzenia to rok 2007...
A o co w tym wszystkim chodzi? Wkleiłeś kilka stron, które w ogóle nie dają się odczytać - są za małe.
I druga sprawa: są to materiały pochodzące z BA-MA i nie zmienia tego fakt, że możesz je przedstawić jako "nieopisana kserokopia, źródło nieznane". Tyle, że źródło jest znane, a prawa autorskie obowiązują.
Jeśli ktoś mimo to, gdzieś wrzuca na internet takie materiały, to chwała mu za to - gromy ściąga na siebie. Tym bardziej należy podawać adres strony.
Za każde materiały wzbogacające temat forumowicze na pewno będą wdzięczni :)

Również pozdrawiam

wocik 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:38 pm   

darecki napisał/a:
Czy dokument o "nadprożach" którego poszukiwałeś to ten: http://www.atlantik.nl/turen.pdf ?

Tak to dokładnie ten dokument, strony wcześniej nie znałem(do momentu podania jej przez Ciebie )
Ja wiem jakie jest pierwotne źródło tego dokumentu jak i większości dokumentów na temat fortyfikacji niemieckiej, których skany, fotokopie, fotki itd. można oglądać między innymi na tym forum. I cieszę się z tego, że mogłem je obejrzeć.
Dlatego też nie rozumiem o co ten cały hałas.
Poddaję się

Odpowiedz do tematu