Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki plecak?
Autor Wiadomość
szpadelkomando
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005 17:34   Jaki plecak?

Witam
Jestem na kupnie plecaka na wyjazdy. Chciałbym spytać się Waś o radę. Zastanawiałem się nad Campus Expedition poniżej podaję zdjęcia i parametry. proszę o pomoc!!!!!

Expedition 60+20, 80+20, 100+20
-Materiał: ENDURA 600 HD 4XC + ENDURA 600 HD RIPSTOP 4XC
-System nośny: PRO VI
-dostępne pojemności: 60+20l, 80+20l, 100+20l
-dwukomorowy
-łatwy dostęp do dolnej komory
-kaptur z siatkową kieszenią na mapę
-anatomicznie wyprofilowane szelki
-pas biodrowy z poduszką lędźwiową
-paski kompresyjne
-komin z podwójnym zamknięciem
-duże boczne kieszenie
-integralny pokrowiec przeciwdeszczowy

sprawdzony system oddychający - Air Con
nowy system klamer - Dynaflex
wymiary: 40x22x63,5 cm, 41x24x70 cm, 44x26x76 cm

Sorki poniważ jestem nowy na forum nie umiem wstawiać zdjęć więc podaję linek: http://www.campus.com.pl/index.php/125/1871/19973

pozdr
Szpadelkomando

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lis, 2005 11:14   

Powiem tylkeo, ze sam mialem Campusa i niestety rozlecial sie po roku w sposob ciekawy: mianowicie w ciagu jednego tygodnia poszly mu 3 zamki blyskawiczne..... bez komentarza.

Obcnie mam Milo z seri 25 - 45 litrowy.
Pokki co jest niezle...

Pozdro

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 29 Lis, 2005 12:40   

Campus jest dobry do chodzenia po miescie a nie na wyjazdy wszyscy tak mowia, ktorzy kiedykolwiek cos z niego uzywali.
napiszcie ceny tych plecakow. firma Milo robi dobre rzeczy. ja mam akurat plecak ALPI (czyli malo firmowy) i zaplacilem za niego 130 zl - jest zielony, nie przemaka i jest bardzo wygodny. do tej pory sprawdzil sie na wszystkich wyjazdach w tym roku..

pozdr

grzeslaw
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lis, 2005 15:13   

Fajne ma te żółte tasiemki do dziabek Hihihihi.

Od razu odradzam rozmiary 100+20, chyba że masz zamiar zapakować do samochodu taki klonkier i wysiąść pod namiotem. Im mniejszy tym lepszy, bo mniej zabierasz z braku miejsca, a co za tym idzie jest lżejszy hahahaha.
Na normalne wypady wystarczy 60+20, mały i lekki.
Z tym dostępem do dolnej komory to różnie bywa. W sklepie raczej ładnie pracują zameczki, ale kiedy plecak dobijemy na maxa, a jeszcze jak coś kanciastego podejdzie pod zamek to owszem odsuniemy go, ale z zasunięciem to mogą być już kłopoty. Dobrze żeby akurat ten zamek miał uszczelkę wodoszczelną.
Po jaką cholerę kieszeń na mapę w kapturze. Za każdym razem trzeba by ściągać plecak żeby sięgnąć do mapy, a pyzatym w deszczu to górna klapa najszybciej przemaka w całym plecak i po mapie.
Pas biodrowy – sprawdź żeby nie był za duży, żebyś go mógł dociągnąć na maxa Czytaj post – plecak to czy nie plecak hahahahaha
Kieszenie boczne - +
Pokrowiec p.deszczowy - +

A tak pyzatym to poszukałbym czegoś innego.
Korbol Alpinus nie jest mało firmowy. Powiedziałbym, że jest drogi i robił troszkę ciężkie plecaki ale to chyba wina zastosowania pancernych materiałów.

Grzesław :mrgreen:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 29 Lis, 2005 15:47   

nie napisałe ALPINUS tylko ALPI a to jest roznica... :!:

szpadelkomando
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lis, 2005 16:24   

Witam
No taa te żółte tasiemki są super. Ale z Campusem też miałem nie specjalne doświadczenia więc skoro odradzacie to może Bergson Nexus? tu podaję linke: http://www.bergson.pl/shop/product.php?id=59

Dzięki za pomoc
Szpadelkomando

Parthagas 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 30 Lis, 2005 09:03   

Po ostatniej eskapadzie na Roztocze też stoję przed takim dylematem. Osobiście wybrałem plecak Wolverine 70 firmy Wisport - podejrzewam, że jest nie do zabicia, ale kosztuje 570 pln, a to może odstraszać. Obecnie czekam na pomyślne wiatry finansowe i zbieram kasę. Mam mały plecak tej firmy -Canyon- i śmiało mogę stwierdzić, że jest rewelacyjny (też do obejrzenia na stronie firmy). W tym przypadku cena podąża za jakością materiałów, suwaków i klamer. Ludzie chwalą też tańszego Janysporta, np. PW 75, PW 50 i ostatni wypuszczony mały model PW 25 - różne kamuflaże. To bym polecał z czystym sumieniem. Reszta nie budzi mego zaufania lub występuje w jaskrawych kolorach typowo turystycznych.
http://www.wisport.com.pl...s/wolverine.jpg

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Lis, 2005 17:33   

Za taka cene Parthagas to ja bym sie zastanowil nad kupnem plecaka: jezeli na takie wertepy to moze byc go zal polozyc nawet na ziemi!!! za 600 zl jestes w stanie kupic cudo o nazwie Bergen Berghausa czyli jedno z najlepszych na swiecie sprawdzony w kazdych warunkach do pustyni po jungle!!!!
A MILO z seri 25 kupilem za 200 zl!!!! i to niedawno

szpadelkomando
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Lis, 2005 17:57   

Witam
Dla mnie te 600 zł to też troche za durzo. Ja myslałem że za jakieś 700 kupię i plecak i namiot (Bergsona)

Szpadelkomando

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005 09:45   

O Bergsonie to malo raczej wiem, bo nic sam tej firmy nie posiadam. Ale moze warto ......

Odpowiedz do tematu