Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Linia Molotowa- WYJAZD!!!!
Autor Wiadomość
Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 8:43 pm   Linia Molotowa- WYJAZD!!!!

Kilka razy do tej pory mialem okazje wybrac sie m.in. z Darula na Linie Molotowa w Polsce i nie tylko. Temat niezwykle interesujacy i dokladnie nie zbadany m.in. ze wzgledu na nikla liczbe publikacji, brak wiekszego zainteresowania do tej pory i badan ktore prowadzono niekiedy w sposob poniekad baaaardzo dziwny (wiadomo o co chodzi). Efekt tych naszych ekskursji mozna zobaczyc.

Ostatnio wpadlismy na pomysl, ze fajnie byloby zorganizowac wieksza liczbe osob, ktore oprocz zwiedzania samych DOT-ow mogly by popodziwiac niesamowita roztoczanska przyrode i krajobrazy.

Celem akowego wyjazdu jak planuje bylby napewno P.O. "Wielki Dzial" i byc moze P.O. "Dziewiecierz". O ile Wielkiego dzialu nie tzreba zachwalac - m.in atmata Ł-17 i praktycznie przekroj przez wszystkie typy obiektow jakie stosowala rosyjska armia o tyle P.O. "Dziewiecierz" jest dla nas wielka niewiadoma. Byc moze zanim wyprawa dojdzie do skutku uda mi sie ustalic czy oplaca sie tam jechac.

Termin takowego wyjazdu/ byc moze zalazku jakiegos przyszlego ZLOTU LINI MOLOTOWA (moje marzenie) to prawdopodobnie pazdziernik i raczej jego 2 polowa.Co do formy to tradycyjnie mysle 3 dn (piatek/sobota/niedziela)i i spanie w bunkrach :) A podroz nasza niezawodna i super wygodna PKP
Ekstremalizm.

NAPRAWDE WARTO

czekam na opinie/propozycje i moze jakis chetnych

Aaaaaa..... I obowiazuje garnitur jak na obrazkach - im wiecej zielonego tym smieszniej

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:06 pm   

ojjj! widzę że podchodzisz z podobnym entuzjazmem do organizowania jak ja iwyjazdy na MRU...

heheh, myslisz ze komus chce sie ruszac sprzed ceiplutkiego telewizorka na wyjazd w pazdzierniku?

ja sie pisze :)

pozdr

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:32 pm   

No wiadomo, że ja jadę, ale czy z wami - tyle zielonego w jednym miejscu :twisted: ... Myslałem raczej o koniec października początek listopada (może jakis dłuuuuuuuuuuuugi wekend). Chetny jest też Parthagas (co by to słowo nieznaczyło :shock: ).
Ja już nie musze spac na betonie - mam hamak hi,hi,hi... :oops:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:36 pm   

ja tez mam hamak :) ale nauczony bunkrowaniem na mru kupuje teraz spiwor przeznaczony do temperatur -6 stopni. dosc zgrzutania zebami cala noc!

a kto to jest kolega Parthagas? wiesz Darku zgodnie z Twoimi zasadami trzeba kolege najpierw poznac, piwa sie napic, pogadac.... :mrgreen: :mrgreen:

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:44 pm   

Widać, że lubi ruskie bunkry http://149.156.142.12/fotki/molotow/18.htm

A tu mała rączka naszego kolegi http://149.156.142.12/fotki/lomza/19.htm

I też lubi zielone stroje http://149.156.142.12/fotki/nowogrod/04.htm

No to juz go znacie, a na piwo znajdziemy okazje 8)

Parthagas pozdrawiam goraco :D

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:48 pm   

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa to co innego :)

eee, jak macie komplet to nie jade, bo znowu sie do pociagu nie zmieszcze ;)

pozdrawiam

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:52 pm   

Nooo jeszcze Gagarin pojedzie, co tak sam w Krakowie bedzie siedział - zna teren - mieszka blisko, zawsze na herbatke mozna wpaść do niego :mrgreen:

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:06 pm   

Spryciarze...... spiworek do -6. Ja mialem puchowy do -25 a i tak mialek glowe w srodku a na koncu noska sopelki ;) Hamaki. z takim sprzetem to nie to samo- a zakopywanie sie w lisciech, scinanie galezi pod tylek. Wiem jak ciezko jest sie zebra ale mam nadzieje ze ten dosyc atrakcyjny i egzotyczny temat dla nas Krakosow przyciagnie paru chetnych a jak nie to i w mniejszej ekipie zabawa tez przednia. :mrgreen:

A co do terminu to mysle ze jak liscie spadna w wiekszej ilosci z drzew.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:15 pm   

w lisciach to ja moge Dareczka zakopac;)

wlasnie koledzy kavrnowcy, mam pytanie wyjazdowe odnosnie sprzetu firmy Campus... dobre kurtki robią?

pozdr

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:21 pm   

Niewiem - nie jadłem :lol:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi