Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa Auf'a na Linię Mołotowa - Roztocze
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:36 am   

Makt, współrzędne schronów mogę tylko podać w formacie 00 00’ 00”. Czy dla Waszych potrzeb jest ten format wystarczajacy?

@ndrzej, planuję dojechać do schronów zgodnie z pokazana trasą. Postoje zaznaczyłem kropami. Akcentowana konieczność dojazdu do schronów nie wynika z mojego lenistwa, tylko z praktyczności. Do pomiaru kopuł potrzebuję takich pomocy jak poziomice, wzory kata prostego, statywu, czy też zestawu miarek metrowych. Waga mojego wyposażenia dochodzi do kilkunastu kilogramów, a przecież muszę uwzględnić dodatkowy zestaw latarek, saperkę, zmiotke i tp. . W temperaturze około 0 stopni padają po 30 minutach wszystkie latarki typu LED. W Medyce uratował mnie sprzęt WOP-istów.
@ndrzej napisz proszę, czy ten wariat jest możliwy? Zapomniałem się zapytać, czy ze wspomnianych punktów oporu masz jakieś foty?

Na zakończenie jeszcze jedno pytanie. Czy schrony są suche, czy też trzeba mieć zestaw pH2O (jak pgaz)?

makt 
bunkrołazik

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 1:22 am   

Franz Aufmann napisał/a:
Makt, współrzędne schronów mogę tylko podać w formacie 00 00’ 00”. Czy dla Waszych potrzeb jest ten format wystarczajacy?
?

Może być.

Powodzenia przy pomiarach.. :)

Pozdrawiam

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:17 am   

Do punktu 1 dojedziesz na pewno, a nawet możesz spróbować pod sam schron nr 1.
Do żółtej kropki też powinieneś dojechać bez problemu, dalej do lasu prowadzi polna droga, czasami potrafi być poorana pługami, bywają koleiny. Niestety na drodze na początku lasu było spore bajoro błota (byłem tam 2 lata temu) i trudno jest zawrócić na tej drodze samochód.
Zdjęcia poza PO Dęby oczywiście mam.

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 1:10 pm ]
Kilka zdjęć, nazwa i nr odnoszą się do numeracji schronów z mapek we wcześniejszych postach.

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 1:14 pm ]
Zdjęcia cd.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 1:43 pm   

Witam Panów,

Praktycznie na wszystkie moje pytania dotyczące planowanego wyjazdu, otrzymałem odpowiedzi. Teraz wystarczy spakować sprzęt i na bieżąco śledzić „prognozę pogody”. Wystarczy dwa dni (sobota & niedziela) bez deszczu z lekką „+” temperaturą.

Do tej pory to ja miałem „koncert życzeń i pytań”. Jeżeli koledzy mają jakieś prośby, które mogę spełnić podczas wyjazdu, to proszę o informacje - pytania w tym temacie lub na PW.

Dziękuję serdecznie za info, pozdrawiam serdecznie Auf….

@ndrzej, zdjęcia kopuł fantastyczne. :grin:

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 5:51 pm   

Dzięki za pochwałę zdjęć.
PS. Proponuję dojechać do Teniatysk żółtym śladem, przynajmniej jest asfalt i drogowskaz.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 8:02 pm   

@ndrzej napisał/a:
Proponuję dojechać do Teniatysk żółtym śladem, przynajmniej jest asfalt i drogowskaz

Słuszna uwaga. Jeszcze nie jeździłem tamtymi drogami. Czy do Starej Huty lepiej jechać przez Łukawicę, czy bezpośrednio z Narola na Hutę Złomy?
Auf....

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 8:40 pm   

Lepiej bezpośrednio z Narola przez Jędrzejówkę na Hutę Złomy, krócej i prostrza droga.
Schrony, które chcesz zwiedzić są "suche"

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:26 pm   

Jeszcze raz obejrzałem zdjęcia zaprezentowane przez @ndrzeja. Zwrócono mi uwagę (dzięki serdeczne :grin: ), że schron z kopułą obserwacyjną z Mostów Małych, nie jest obsypany :shock: . Czeka mnie więc mozolne wspinanie się po jabłonkach… Jestem ciekawy, ile jeszcze takich utrudnień uda się przewidzieć przed wyjazdem? Kopuła nie jest standardowa i warta tego zachodu.

Auf… pozdrawia i dziękuje wszystkim Kolegom za pomoc. :grin:

Czy zwróciliście uwagę, że schronom sowieckim na LM zazwyczaj towarzyszą jabłonki?

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 7:25 am   

Nie wiem jak jest w PO Dęby ale na pozostałe można wejść bez większych problemów (nie licząc nieobsypanej 1 z Mostów Małych)

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:42 pm   

@ndrzej napisał/a:
nie licząc nieobsypanej 1 z Mostów Małych

Ten schron mnie początkowo martwił, ale sposób wejścia na strop, został już rozwiązany. Jak to dobrze wcześniej wiedzieć o takich problemach.

Pozdrawiam serdecznie Auf...

Odpowiedz do tematu