Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa do Medyki, jedengo z punktów oporu LM.
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 4:59 pm   

@ndrzej napisał/a:
Auf możesz wykorzystać moje zdjęcia z Medyki.

@ndrzej, dzięki serdeczne za propozycję dotyczącą „wykorzystania” wykonanych przez ciebie zdjęć. Moje zainteresowania oscylują cały czas wokół pancerzy. Ten jest jedynym egzemplarzem w Polsce. Dlatego mnie tan ciągnie…

Jeszcze jedno pytanie natury formalnej. Czy można już zwiedzać kaponierę (bunkier) przy hotelu "Gromada"? Czy można prosić o ewentualne info? (post, pw?).
Pozdrawiam Auf….

PS
Udało się zmienić nazwę naszego tematu :)

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 9:28 am   

Franz Aufmann napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie natury formalnej. Czy można już zwiedzać kaponierę (bunkier) przy hotelu "Gromada"? Czy można prosić o ewentualne info? (post, pw?).

Auf, wydaje mi się, że Darula chciał na wiosnę 2007 zwiedzać schron przy Gromadzie. Może on wie więcej?
Jacek

vanKeck
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 1:00 pm   

co do kaponiery można tylko po skontaktowaniu z człowiekiem który się tym obiektem opiekuje....
co się z w sam schronie dzieje nie wiem dawno tam nie zaglądałem....
Dla zainteresowanych namiary na PW

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:15 pm   

@ndrzej, Makt, van Keck serdeczne dzięki za pomoc…w wyprawie.

Zgodnie z Waszymi radami zameldowałem swój pobyt na posterunku Straży Granicznej w Medyce przy sklepie. Mój pobyt w „strefie” został zaakceptowany, więc "na skrzydłach" pojechałem pod schron, zgodnie ze współrzędnymi Makta. Zrobiłem parę zdjęć ale dalsze prace przerwane zostały przez dwóch „gości” ze Straży Granicznej. Prace zostały przerwane, aby dopełnić kilka formalności.
Mam wszystkie pomiary kopuły z atestem Straży Granicznej, gdyż obaj Panowie spędzili ze mną dwie godziny w kopule. Początkowo traktowałem niezapowiedzianą pomoc jako zło konieczne, ale po pewnym czasie stanowiliśmy już niezły team.

Przy wyjeździe z drogi w pobliżu schronu obaj panowie okazali się bardzo potrzebni. Moje autko posiada napęd tylko na przednie osie. Razem przelecieliśmy pozostałe 4 schrony. Szkoda tylko, że „światło” o tej porze roku ginie już po 15-nastej. Prawdopodobnie będziemy mieli nowego uczestnika forum, gdyż jeden z Panów, kilka razy zadał mi pytanie, dlaczego właśnie ten schron z kopułą warty był wyprawy … aż z Warszawy? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Jedyna zachowana kopuła bojowa tego typu na terenie RP, jest właśnie w Medyce.

Pozdrawiam serdecznie Franz Aufmann.

PS
Na schron przy Gromadzie nie było już czasu. Rezerwy czasowe pochłonęły 4 dodatkowe, nieujęte w planie schrony LM.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sty 23, 2008 11:59 am   

Franz Aufmann napisał/a:
Mam wszystkie pomiary kopuły z atestem Straży Granicznej,

Wrażenia i doświadczenia z wyjazdu są zawsze istotne. Warto się nimi podzielić.
Czy na temat kopuły możemy powiedzieć coś więcej?
Czy jak twierdzi kolega Kaczorek, ma ta kopuła coś wspólnego z naszym modelem 37?
Jacek

Odpowiedz do tematu