Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa do Medyki, jedengo z punktów oporu LM.
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 23:23   Wyprawa do Medyki, jedengo z punktów oporu LM.

Witam,
Panowie, chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy. Potrzebuję współrzędne schronu z polską kopułą w Medyce. Wprawdzie batrdziej interesuje mnie kopuła niż schron, ale wkleję parę w miarę dobrych zdjęć.
Auf…

makt 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 08:25   Wyprawa do Medyki, jedengo z punktów oporu LM.

W związku z pytaniem kolegi Aufmanna zakładam nowy wątek dotyczący schronów LM na południowym wschodzie naszego pięknego kraju.
Jeżeli chodzi o współrzędne schronu w Medyce to podaję:
N 49.812889654586
E 22.955031330823

Lokalizacja na miplo.pl
Tutaj

Jak będziesz się wybierał na zwiedzanie to najpierw koniecznie zgłoś sie na przejście graniczne w Medyce i poinformuj że będziesz się kręcił koło pasa granicznego. Bez tego mogą być nieprzyjemności.

makt 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 08:36   

Auf - w sprawie Medyki a także całości LM na południu założyłem nowy temat.

Pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 00:19   

makt napisał/a:
Auf - w sprawie Medyki a także całości LM na południu założyłem nowy temat.

Ale ja będę w Medyce w przyszłym tygodniu, więc proszę o wyrozumiałość. Info może być na PW, a post zostanie wycięty.
Auf... pozdrawia

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 08:40   

Ja zgłaszałem swój pobyt Straży Granicznej ale nie na przejściu granicznym tylko na takim mniejszym posterunku w Medyce koło sklepiku, zresztą przy drodze, którą jedzie się do schronu z kopułą.
I trafiłem tam bez GPS-a.

makt 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 08:56   

Kiedyś rzeczywiście tak było - ale podczas mojego pobytu w listopadzie 2006, skierowano mnie do szefa zmiany Straży Granicznej, który urzęduje właśnie na przejściu granicznym.

Pewnie że da się bez GPS. Ale jeżeli jest się w delegacji i ma się tylko godzinkę na obejrzenie interesującego obiektu to nie ma czasu na poszukiwania - trzeba wtedy iść na pewniaka a taką pewność dają koordynaty GPS. I w tym miejscu rozumiem kolegę Aufa doskonale.

Zresztą właśnie o to nam chodzi, żeby można było mając GPS'a dotrzeć do dowolnego obiektu LM w Polsce.

Pozdrawiam

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 11:16   

Nie neguję posługiwania się GPS-em w poszukiwaniach schronów, a nawet popieram z całą mocą, ja akurat nie posiadam, chociaż chciałbym bardzo, może w końcu się dorobię.

Ja byłem w sierpniu 2007 i załatwiłem zgłoszenie pobytu właśnie w tej małej placówce SG.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 00:34   

@ndrzej napisał/a:
Ja zgłaszałem swój pobyt Straży Granicznej ale nie na przejściu granicznym tylko na takim mniejszym posterunku w Medyce koło sklepiku, zresztą przy drodze, którą jedzie się do schronu z kopułą.

Witam,

Serdeczne podziękowania Makt’owi za wspaniałą mapkę z lokalizacją schronów. Mam wolne aż dwie godziny na wypad do Medyki, więc staram się wyeliminować wszystkie przewidziane problemy. Zostają jeszcze te nieprzewidziane, które zazwyczaj utrudniają zwiedzanie schronów i często nie są do wyeliminowania.

W zasadzie do tego wyjazdu zmotywował mnie @ndrzej, który swojego czasu na forum przedstawił bardzo ciekawy materiał fotograficzny, dotyczący polskiej kopuły osadzonej w schronie LM. Jest to jedyny pancerz tego typu na terytorium RP. Teraz mam okazję sam, podążając śladami @ndrzeja, zobaczyć to cudo. Do @andrzeja mam jeszcze wielką prośbę o zaznaczenie na mapie tego mniejszego posterunku Straży Granicznej, gdyż główny znajduje się prawdopodobnie na przejściu granicznym?

Serdeczne pozdrowienia Auf…

PS
Może zmienić nazwę tematu na np. „Wyprawa do Medyki”? Szkoda trochę w ciekawym temacie „Schrony LM w południowo wschodniej Polsce” poświęcać tyle miejsca na problemy techniczno - wyjazdowe dotyczące jednego ze schronów tego RU … ?

Drobna uwaga. Jeżeli chodzi o GPS, to moim zdaniem, to małe urządzenie odbiera starej gwardii bunkrołazików odrobinę przyjemności .... poszukiwań obiektów :cry: .

@ndrzej 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 08:23   

Jak dobrze pamiętam ten posterunek jest w tym miejscu, które zaznczyłem na zdjąciach.
Główny posterunek jest rzeczywiście na przejściu granicznym.

PS. Auf możesz wykorzystać moje zdjęcia z Medyki.

makt 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 09:49   

Witam!

Auf jak masz takie możliwości to przenieś temat pod nazwę - wyprawa Medyka lub coś podobnego. Wątek schrony LM na południu założymy wtedy od nowa.

Jeżeli chodzi o GPS - czasy się zmieniają i pewnie nieraz dla samej przyjemności poszukiwań jeszcze wyłączymy wszelkie wspomagacze ,ale mam wrażenie, że generalnie nie ma odwrotu do tej techniki w naszym fachu. To jest podobnie jak z samochodem i rowerem, na co dzień używamy samochodów ale rekreacyjnie jak najbardziej przesiadamy się na rowerek.

Odpowiedz do tematu