Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukamy miejsca w którym był cmentarz.
Autor Wiadomość
paramedmir 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Wto 22 Maj, 2007 12:59   

Witam
Trochę inny region kraju ale temat podobny miejscowość Gać woj podlaskie pow Łomża z relacji miejscowych to miejsce pochówku żołnierzy niemieckich z ok I wś,teren wygląda jak zniwelowany a o ekshumacji miejscowi nie wspominali..?(rozmawiałem z dwoma i trochę byli wstawieni więc inofrmacje mogą byc niezbyt wiarygodne)

tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Wto 22 Maj, 2007 14:33   

Mało czasu ostatnio oj mało ale.. miejsce grobów zlokalizowane i potwierdzone wizją jak i wypowiedziami kilku osób mieszkających w tym rejonie. Teraz czas wziążć się do roboty!!!( myśle że w czerwcu mi się uda) :grin:

Paradmermirze teren który przedstawiasz na fotkach ma przynajmniej dwie płyty z krzyżami a tutaj nic nie zostało. A z ekshumacjami wiesz jak to bywało...

maxymilan 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 23 Maj, 2007 11:36   

chetnie bym sie podlaczyl do pomocy :)

tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sro 23 Maj, 2007 21:25   

Każde ręce do pomocy mile widziane. Narazie musze skompletować material na ogrodzenie no i tabliczkę trzeba też zrobić. Napewno dam znać zanim zacznę prace terenowe.

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 2:21 pm ]
No i coś zaczęło się dziać... zobaczymy jaki będzie tego efekt... pewnie taki jak zwykle.... ale chociaż coś drgnęło...

W dzisiejszym "Dzienniku Polskim" czytamy:

"Gdzie jest cmentarz?

Komisja Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków RM przyjęła trzy wnioski. Radni chcą zainteresować prezydenta losem austriackiego wojennego cmentarza, który znajdował się we Wróblowicach, a który zniknął z powierzchni ziemi. Chcieliby, by podjęte zostały prace na rzecz przywrócenia tej nekropolii."

Od siebie dodam że ja nie wycofuję się z tego co pisałem wcześniej że odtworze ten cmentarz, jestem na etapie kompletowania materiałów na ogrodzenie. Cmentarz powinien stanąć na nowo w sierpniu! :grin:

Odpowiedz do tematu