Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam dokładnej lokalizacji cmentarza nr331 Podłęże
Autor Wiadomość
tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Wto 01 Maj, 2007 15:47   Szukam dokładnej lokalizacji cmentarza nr331 Podłęże

Poszukuje dokładnej lokalizacji tej kapliczki. Jeśli ktoś wie gdzie się ona znajduje to proszę o pomoc.

Cmentarz położony jest/był w południowej części wsi. Cmentarz już nieistnieje, szczątki przeniesiono na cmentarz nr 327 w Niepolomicach a kapliczkę której szukam przeniesiono do sąsiesniego gospodarstwa.

zdjęcie pochodzi ze strony: galicyjskie cmentarze

gregi 
bunkrołazik

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007 19:01   

Witam,

JAk jedziesz od strony Wieliczki i zaczyna się Podłęże to przejeżdzasz przez nowo wyremontowany most w Podłężu, podjeżdżasz nieco pod górkę (cały czas główna droga na Niepołomice) i jedna z ulic odchodzących w prawo nazywa się Piaskowa. Skręcasz w tą ulicę i po około 100-150 metrach po prawej stronie jest dom z tą kapliczką.

POzdrawiam,

Grzegorz

tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007 20:59   

Gregi dziękuję ci bardzo za pomoc, jutro tam jadę! :mrgreen:

Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie, otóż czy może wiesz gdzie dokładnie (na której posesji) znajdował się pierwotnie cmentarz z tą kapliczką?

gregi 
bunkrołazik

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 01:42   

Przyznam szczerze, że nie kojarzę informacji, aby kapliczka, która jest centralnym pomnikiem dawnego cmentarza, stała kiedyś gdzieś indziej. A skąd masz taką informację?
Jak będziesz się jutro wybierał, to pamiętaj, że chodzi mi o nowo wyremontowany mostek na początku POdłęża od strony Wieliczki, a nie wiadukt na granicy ze Staniątkami :) Zresztą poniżej link do mapki, gdzie odnajdziesz ulicę Piaskową. Musisz trafić w kwadrat C2 :wink:

http://www.podleze.prv.pl/mapa.php

Grzegorz

tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 09:51   

Pamiętam akurat trasę Kraków-Staniatki-Niepołomice pokonuję dość często lecz ta kapliczka nigdy nie wpadła mi w oko.

Informację pochdzą z książki Oktawiana Dudy pt."Cmentarze I Wojny Światowej w Galicji Zachodniej"
Oto cytat: " Cmentarz obecnie nie istnieje. Prochy ekshumowano w 1970r i przeniesiono na cmentarz nr 327 w Niepołomicach. Kapliczka przeniesiona na podwórze jednego z sąsiednich gospodarstw."

Niestety zmieniły mi się plany i dzisiaj tam nie dotrę ale jak już tam będę to popytam mieszkańców może oni znają historię tej kapliczki.

Gregi dzięki raz jeszcze!

pazuzu 
bunkrołazik

Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 21:00   

gosc u ktorego ta tabliczka stoi mi kiedys mowil, ze nigdy jej nie przenoszono

tls1 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sro 16 Maj, 2007 09:26   

No to znów mamy problem z dwiema wersjami :mad:
Ja jeszcze tam nie dotarłem ale już niebawem.. Porozmawiam z tamtejszymi mieszkańcami i postaram się dowiedzieć jak najwięcej.

Odpowiedz do tematu